Kariera

  • Ambiens czołowa polska firma działająca w zakresie doradztwa środowiskowego poszukuje do swojego Zespołu – Specjalisty ds. monitoringu przyrody.

    Aplikuj jeśli chcesz razem z nami wspierać transformację krajowej energetyki w obliczu globalnych wyzwań i brać udział w tworzeniu najlepszych branżowych praktyk.

    Specjalista ds. monitoringu przyrody: Nr Ref.: 3/SMP/NS/2020 (Environmental monitoring specialist)

    Miejsce pracy:

    cała Polska - w obszarze preferowanej dyspozycyjności obszarowej

    Forma zatrudnienia:

    Umowa o dzieło / umowa b2b

    Opis stanowiska:

    Kontrole terenowe w ramach inwentaryzacji, screeningów, monitoringów przed- oraz po-realizacyjnych inwestycji z zakresu odnawialnych źródeł energii (głównie farmy wiatrowe oraz wielkopowierzchniowe farmy fotowoltaiczne) oraz liniowych inwestycji elektroenergetycznych i gazowych.

    Zakres obowiązków:
    • kontrole terenowe aktywności ptaków (m. in. liczenia transektowe, punktowe, cenzus ptaków lęgowych, MPPL, identyfikacja koncentracji, rozpoznanie buforu)
    • nagrania aktywności nietoperzy (rejestracje detektorowe sprzętem własnym lub powierzonym)
    • kontrole w ramach monitoringu śmiertelności ptaków i nietoperzy, w tym testy tempa znikania oraz skuteczności wyszukiwania ofiar
    • opcjonalne kontrole w ramach pozostałych komponentów środowiska oraz grup zwierząt
    • sporządzanie dokumentacji fotograficznej
    • mapowanie w technologii GPS/GIS
    • wypełnianie arkuszy z kontroli terenowych oraz bazy danych
    • współpraca z Koordynatorem OOŚ oraz Głównym specjalistą ds. ochrony przyrody
    • praca w oparciu o metodykę uzgodnioną i zweryfikowaną przez Głównego specjalistę ds. ochrony przyrody
    Wymagania:
    • kierunkowe wykształcenie biologiczno-przyrodnicze (student lub absolwent)
    • dobra znajomość charakterystyki krajowej przyrody ze szczególnym uwzględnieniem ornitofauny oraz chiropterofauny
    • samodzielność
    • odpowiedzialność
    • umiejętność organizacji pracy własnej
    • prawo jazdy kat. B
    Mile widziane:
    • doświadczenie w przedmiotowym zakresie (farmy wiatrowe, PV)
    • doświadczenie w pracy z detektorem nietoperzowym
    • posiadanie detektora
    • własna działalność gospodarcza lub gotowość do jej założenia
    Oferujemy:
    • zatrudnienie w renomowanej firmie
    • przyjazne środowisko pracy
    • konkurencyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności
    • elastyczne dni/godziny pracy
    • pracę z doświadczonymi ekspertami
    • pracę na rzecz czołowych deweloperów i inwestorów branży OZE
    • pracę przy największych projektach OZE w Polsce
    • możliwość rozwoju i awansu
    • perspektywę długoterminowej współpracy
    Aplikacja:

    Zainteresowanych zapraszamy do wysłania CV wraz z listem motywacyjnym na adres rekrutacja@ambiens.pl. Prosimy o podanie w temacie numeru referencyjnego: 3/SMP/NS/2020

    Zastrzegamy sobie prawo skontaktowania się z wybranymi kandydatami.

    Termin ważności oferty:

    Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do dnia 31.05.2020r.

    Nota prawna:

    Do wysyłanych dokumentów prosimy o dołączenie klauzuli o następującej treści:

    "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez AMBIENS Sp.  z o.o. dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu tej oraz przyszłych rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO))."