Kariera

  • Ambiens czołowa polska firma działająca w zakresie doradztwa środowiskowego poszukuje do swojego Zespołu – Głównego specjalisty ds. ochrony przyrody.

    Aplikuj jeśli chcesz razem z nami wspierać transformację krajowej energetyki w obliczu globalnych wyzwań i brać udział w tworzeniu najlepszych branżowych praktyk.

    Główny specjalista ds. ochrony przyrody: Nr Ref.: 1/GSOP/S/2020 (Nature conservation officer)

    Miejsce pracy:

    Warszawa (biuro) - sporadyczne wyjazdy

    Forma zatrudnienia:

    Umowa o pracę / umowa b2b

    Opis stanowiska:

    Koordynacja oraz nadzór merytoryczny nad pracami przyrodniczymi przy projektach energetycznych (OZE, energetyka wiatrowa, offshore, fotowoltaika, elektroenergetyka).

    Zakres obowiązków:
    • tworzenie Sprawozdań Okresowych oraz Raportów Końcowych z monitoringów oraz inwentaryzacji przyrodniczych
    • tworzenie metodologii prac terenowych
    • koordynacja prac podległych Partnerów Terenowych
    • udział w procedurze oceny oddziaływania na środowisko (EIA)
    • aktywna współpraca z Dyrektorem Operacyjnym, Koordynatorem OOŚ, Radcą Prawnym, Analitykiem Przestrzennym oraz innymi specjalistami branżowymi
    • dialog z organami prowadzącymi oraz opiniującymi procedury administracyjne
    • raportowanie do Klienta oraz instytucji finansowych w ramach prowadzonych projektów
    • udział w środowiskowej części procesów Due Diligence (SEP, NTS, ESAP)
    • współpraca z ośrodkami naukowymi i instytucjami badawczymi
    • udział w pracach badawczo-rozwojowych
    • udział w konferencjach i warsztatach
    Wymagania:
    • kierunkowe wykształcenie biologiczno-przyrodnicze
    • min. 3-letnie doświadczenie w pracy na pokrewnym stanowisku (tworzenie/opiniowanie dokumentacji przyrodniczej)
    • biegła znajomość charakterystyki krajowej przyrody ze szczególnym uwzględnieniem ornitofauny oraz chiropterofauny
    • bardzo dobra znajomość programów środowiska MS Office
    • zdolności analityczne
    • umiejętności pracy w zespole
    • prawo jazdy kat. B
    • komunikatywny angielski w mowie i piśmie
    • praktyczna znajomość:
      • Ustawy o ochronie przyrody
      • Ustawy Prawo ochrony środowiska
      • Ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko
      • wytycznych i branżowych praktyk na poziomie krajowym oraz EU
    Mile widziane:
    • tytuł naukowy lub otwarty przewód doktorski
    • publikacje naukowe i/lub popularno-naukowe
    • doświadczenie w pracy terenowej
    • doświadczenie w pracy z detektorem oraz w oznaczaniu nietoperzy
    • doświadczenie w branży OZE (udokumentowane projekty będą dodatkowym atutem)
    • umiejętność pracy w środowisku GIS (np. QGIS, ArcGis)
    Oferujemy:
    • zatrudnienie w renomowanej firmie
    • przyjazne środowisko pracy
    • konkurencyjne wynagrodzenie
    • elastyczne godziny pracy, możliwość korzystania z formuły home office
    • możliwość kontynuowania kariery naukowej
    • pracę z doświadczonymi ekspertami
    • pracę na rzecz czołowych deweloperów i inwestorów branży OZE
    • pracę przy największych projektach OZE w Polsce
    • możliwość rozwoju i awansu
    • perspektywę długoterminowej współpracy
    Aplikacja:

    Zainteresowanych zapraszamy do wysłania CV wraz z listem motywacyjnym na adres rekrutacja@ambiens.pl. Prosimy o podanie w temacie numeru referencyjnego: 1/GSOP/S/2020

    Zastrzegamy sobie prawo skontaktowania się z wybranymi kandydatami.

    Termin ważności oferty:

    Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do dnia 31.03.2020r.

    Nota prawna:

    Do wysyłanych dokumentów prosimy o dołączenie klauzuli o następującej treści:

    "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez AMBIENS Sp.  z o.o. dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu tej oraz przyszłych rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO))."