Marzec był dla nas wyjątkowy. To kontynuacja szeregu spotkań, ciekawych rozmów, inspiracji, Dzień Dostawcy GAZ-SYSTEM, spotkania robocze na Rembelszczyźnie, pierwsze kontrakty, przygotowania do warsztatów. Dużo gazu. Coraz więcej gazu w „miksie energetycznym” Ambiens.

Dlaczego gaz ?
Po pierwsze ponieważ wpisuje się w koncepcję walki ze zmianami klimatu i troski o jakość powietrza. Odpowiedzialność w zakresie prowadzonej działalności była dla mnie zawsze priorytetem, a wiara w cel i sens realizowanych zadań miały zawsze decydujące znaczenie.

Gaz to z jednej strony alternatywne dla blisko dwukrotnie bardziej emisyjnego węgla źródło energii elektrycznej. Elastycznej i łatwej do zadysponowania w systemie energii elektrycznej, która to okresowo może doskonale bilansować odnawialne źródła energii (wiatr, słońce). Szczególnie w najbliższych latach kiedy to spodziewany jest rozwój magazynów energii, będących docelowo wsparciem do szerokiej ekspansji OZE. Z drugiej strony gaz obok efektywności energetycznej to najskuteczniejszy sposób walki ze smogiem w zakresie niskiej emisji.

Gaz to wsparcie rozwoju OZE i element walki ze #smog.

W związku z obecnym miksem energii elektrycznej w Polsce oraz krajowymi i unijnymi wyzwaniami gaz będzie stanowił u nas skuteczne wsparcie postępującej dekarbonizacji. Dlatego tak ważne jest zapewnienie stabilnych i zdywersyfikowanych źródeł dostaw surowca, co wymaga rozbudowy strategicznej infrastruktury przesyłowej. Zgodnie z misją Ambiens chcemy wspierać rozbudowę gazociągów krajowych oraz interkonektorów integrujących europejski rynek.

Po drugie, jak słusznie przypuszczałem, nasze 10-letnie doświadczenia w zakresie ocen oddziaływania na środowisko oraz doradztwa w tym zakresie, okazały się przydatne i docenione w branży gazowej. Kompetencje jakie dało nam wsparcie odnawialnych źródeł energii z energetyką wiatrową na czele oraz inwestycji liniowych w elektroenergetyce pozwalają nam sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom. Potwierdzeniem tego jest kontrakt przy interkonektorze gazowym Polska-Litwa oraz bardzo zaawansowane rozmowy dot. kolejnych projektów gazociągów wymagających decyzji środowiskowych oraz kompleksowej obsługi formalno-prawnej, którą zapewniamy razem z naszymi Partnerami.

Zgodnie z naszą misją, troską o aspekty lokalne, krajowy interes i globalną odpowiedzialnością konsekwentnie zmieniamy polską energetykę.

Ambiens. Zmieniamy polską energetykę.

 

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do newslettera