Większość z Was zna z codziennej pracy Katarzynę Rudzik, naszego Chief Operating Officera. Tutaj w szczerej rozmowie o sytuacji w branży i niecodziennej odsłonie, z której dowiecie się dlaczego lepiej nie wchodzić jej w drogę;)

Jesteś COO w firmie zajmującej się konsultingiem środowiskowym. Czy znajomi rozumieją na czym polega Twoja praca?:) Jak im to tłumaczysz?

Wydaje mi się, że nie do końca rozumieją;) Wiedzą, że zajmuję się wiatrakami, a to właściwie nie tylko to. Natomiast tłumaczenie dokładne jest dość skomplikowane, opowiadając używam branżowego słownictwa,  np. monitoring chiropterologiczny czy milvus milvus;) i zaczynają się schody, więc ostatecznie zostają wiatraki:) Konsulting środowiskowy to bardzo szerokie pojęcie i ciężko opowiedzieć w 3 zdaniach. Ale staram się jak mogę.

Lubisz to co robisz? Co daje Ci największą satysfakcję w wykonywanej pracy?

Praca w Ambiens jest pełna wyzwań, każdego dnia coś lub ktoś mnie zaskoczy. Każdy analizowany temat jest inny, czegoś nowego uczy, a to jest dla mnie ważne – ciągły rozwój. Dużą satysfakcję daje mi oczywiście zakończony dobry  projekt i zadowolony z naszej pracy Klient.

Zarządzasz bieżącym funkcjonowaniem Ambiens. Co było największym wyzwaniem podczas tych dwóch lat dotychczasowej pracy?

Trudne pytanie, ale chyba awans na COO. W ogóle się tego nie spodziewałam, dlatego odnalezienie się na wyższym stanowisku było  dla mnie ogromnym wyzwaniem. Duża odpowiedzialność, nowe obowiązki i trochę inne relacje ze współpracownikami.

Co poradziłabyś osobie chcącej dołączyć do ambiensowego Teamu?

Szukamy najlepszych specjalistów w różnych dziedzinach dotyczących środowiska, więc na pewno trzeba czymś się wyróżnić. Po pierwsze warto poświęcić chwilę na przygotowanie CV, by było aktualne i czytelne. Resztę zweryfikuję podczas dalszych etapów rekrutacji;)  Do naszego teamu szukamy osób otwartych, chcących się rozwijać, dla których trudne projekty będą wyzwaniem, a nie przeszkodą. A dalej wystarczą już dobre chęci i odrobina poczucia humoru.

wiatrEnergetyka wiatrowa przeżywa dziś w Polsce szczególny czas. Czy OZE to przyszłość, jak pokazują światowe trendy? Jakie jest Twoje zdanie w tej kwestii?

To bardzo szczególny czas. Natomiast wierzę, że to co teraz się dzieje w Polsce, to przejściowe „zawirowania” w branży i prędzej czy później wszystko się unormuje i dobre projekty wiatrowe będziemy jeszcze wspierać i konsultować w Ambiens. Właściwie to nie może być inaczej;)

A jak tłumaczysz ludziom spoza branży, że „wiatraki są spoko” pomimo aktualnych kontrowersji?

Ludzie spoza branży, których znam na szczęście uważają, że „wiatraki są spoko”. Tego nie muszę im tłumaczyć. Raczej zdziwieni są kontrowersjami wokół farm wiatrowych i obecną sytuacją w Polsce, nie są to tematy omawiane szeroko w ogólnodostępnych mediach, a głównie w branżowych.

Jeśli nie robiłabyś tego, co robisz, byłabyś…

Albo znaną pianistką, albo właścicielką i managerką swojej małej kawiarni;)

Jesteś specjalistką od podróży spontanicznych i nietuzinkowych. Czy to Twoje hobby?

Ja mam zawsze wszystko dobrze zaplanowane;) Natomiast zdecydowanie mogę powiedzieć, że podróże to moje hobby. Nawet wyjazd na długi weekend daje mi dużo energii do dalszych działań;)

Ulubiona forma relaksu po pracy ?

Box:) – świetnie relaksuje.

blogGóry czy morze ?

Zdecydowanie morze.

 

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do newslettera